Діяльність ЦПМ “Апельсин” за напрямком “Демократичні програми” у 2014 році

4Початок 2014 року ознаменувався бурхливими подіями в політичному житті України – розпал «Революції Гідності». В той час її активними учасниками були: представники громадських організацій, професійні революціонери, представники «опозиційних» партій, пенсіонери та безробітні. В м. Чернігові їх кількість налічувала від 500 до 700 осіб.

Діяльність громадської організації «Центр прогресивної молоді «Апельсин» в період з 01 січня по 28 лютого 2014 року:

  1. Активна участь в подіях київського та чернігівського Майданів: чергування на барикадах, забезпечення Майданів продуктами харчування та теплими речами, інформування відвідувачів «віче» про події, які розгортаються на теренах України.
  2. Проведення акцій прямої дії: мітингів та маршів протесту інших акцій, які чинили тиск на злочинну владу.
    Одна з показових – акція «Перехрестя». На 01 лютого 2014 року понад 200 активістів Майдану знаходилися у СІЗО, на багатьох інших були відкриті кримінальні та адміністративні провадження. Мета акції «Перехрестя» – привернути увагу мешканців м. Чернігова до незаконних дій влади по відношенню до активістів Майдану. Вимагати від влади: «безумовного звільнення політв’язнів!». 09 лютого 2014 року, з 11:30 до 13:00, на двадцяти перехрестях м. Чернігова одночасно стояли групи активістів по 2 – 4 особи тримаючи в руках плакати: «Вимагаємо безумовного звільнення політв’язнів!».

В січні – лютому 2014 року персоналом та волонтерами організації «Апельсин» було проведено багато акцій, які мобілізували громадян та тиснули на злочинну владу.
Саме в цей час до подій революції почали долучатися представники малої буржуазії (малі підприємці, представники IT – спільноти). Ось декілька прізвищ чернігівських буржуа, які зробили суттєвий внесок у перемогу революції: Серій Воробйов, Микола Андросович, Олексій Лукін, Тетяна Корма, Денис Дьомін, Олег Бойко. Ці люди почали формувати кістяк неформального громадського руху «Вільний Чернігів».

1 2

Після перемоги «Революції Гідності», на початку березня 2014 року, аби не допустити проявів сепаратизму в м. Чернігові, почалась активна робота групи «Кольори та Символи» громадського руху «Вільний Чернігів». Громадські активісти: Юлія Ніколаєнко, Світлана Корольова, Світлана Горюнова – Зубешевська, Наталія Воскресенська, Ганна Горошко, Юрій Конопля (наголос на другому складі) почали розфарбовувати/прикрашати місто в національні кольори, встановили пам’ятну дошку «Героям Небесної Сотні». Ця діяльність стала «точкою опори», що не допустила розповсюдження вірусу сепаратизму серед мешканців міста. Навіть більшість депутатів Чернігівської міської ради познімали з себе та подалі заховали «колорадські» стрічки. Подивіться на рідне місто – зараз воно в жовто-блакитних кольорах.3

Квітень – травень 2014 року. Початок бойових дій на Сході України. Деморалізована, в буквальному сенсі цих слів гола та боса Українська Армія вступила в нерівний бій з підготовленими найманцями «братської» країни. Персонал та волонтери громадської організації ЦПМ «Апельсин», спільно з активістами громадського руху «Вільний Чернігів», іншими організаціями та приватними підприємцями підтримали ідею Ольги Палькової про створення «Єдиного Волонтерського Центру».

Мета діяльності новоутвореної ініціативи – допомога воякам Чернігівщини, які знаходяться у зоні АТО та тимчасовим переселенцям (жінкам, дітям та пенсіонерам) зі Східних регіонів України. В цій діяльності проявили свої здібності: Олег Бойко, Ірина Березинець, Інна Ризуха, Ірина Черенько.

Десятки тон продуктів довготривалого зберігання, амуніції, теплих речей зібрано та відправлено активістами «ЄВЦ» чернігівським воякам на Східний фронт.

5

В травні – жовтні 2014 року активну діяльність проявляла група «Матриці» громадського руху «Вільний Чернігів».

Мета діяльності групи – організація та проведення в м. Чернігові заходів присвячених важливим подіям українського суспільства.

Куратор групи: Станіслав Тавлуй. Активну участь у проведенні даних заходів приймали: Геннадій Обушний, Роман Савченко, Андрій Шенгерей та колектив музичного гурту «ПерсонА38».
Найбільш вдалими/важливими заходами вважаємо «Дні пам’яті та примирення», «Чого варта Незалежність України» (дивіться фото).

 

6 7

В травні – жовтні 2014 року намагалася проводити діяльність група «Місцеві демократи» громадського руху «Вільний Чернігів». Мета діяльності – внесення змін до «Статуту міста», збільшення впливу громадськості на прийняття рішень в органах місцевої влади м. Чернігова. Лідери даної діяльності: Ольга Рись (Різенко), Дмитро Петрух, Тетяна Бойко, Ольга Смеловська. Однак, констатуємо факт абсолютного ігнорування ініціатив групи «Місцеві демократи» з боку депутатського корпусу Чернігівської міської ради. У більшості своїй рада складається з представників бізнес-кланів, які мають чітке уявлення про «дебет, кредит, маржу та точку беззбитковості», однак не мають жодного уявлення про «громадянське суспільство, місцеві ініціативи», а також представників «старої гвардії» (регіоналів, комуністів). Не дивно, що усі ініціативи групи «Місцеві демократи» були проігноровані депутатами Чернігівської міської ради.

В 2014 році окрім «Революції Гідності», війни на Східному фронті Україна пережила ще й двоє виборів: позачергові вибори Президента України (травень), позачергові вибори до Верховної Ради (жовтень). Громадська організація «Апельсин» спільно з громадським рухом «Вільний Чернігів» приймали активну участь у цих процесах. На позачергових виборах Президента України на всіх ДВК м. Чернігова, у якості офіційних спостерігачів від ЗМІ, працювали наші волонтери та активісти. Дана діяльність відбувалася в рамках проекту «Громадський рух «Вільний Чернігів»» за фінансової підтримки NED. З впевненістю констатуємо – вибори в м. Чернігові пройшли демократично, прозоро.

На фото навчання офіційних спостерігачів від ЗМІ та робота спостерігачів на ДВК м. Чернігова.

8

Аналізуючи події, які в даний час (жовтень – грудень 2014 року) відбуваються в громадському середовищі м. Чернігова констатуємо наступне:

  • - політичні партії, окремі депутати Чернігівської міської ради активно шукають підтримки (примазуються) до діяльності громадських ініціатив, рухів. Їх бажання бути причетними до громадських ініціатив зрозуміле – шукають тверді площини для старту своїх передвиборних кампаній (місцеві вибори 2015 року). Для багатьох з них стало зрозумілим, що візантійська політика – зрадництва та кулуарних домовленостей якої вони притримувалися на протязі багатьох років, банальний підкуп виборців – вже не спрацюють. Саме тому вони долучаються, підтримують «живі» громадські ініціативи.
  • - частина громадських ініціатив, рухів по наївності або ж свідомо втягуються в орбіту різноманітних політичних партій. З однієї сторони це добре – з’являється більше можливостей, більше ресурсів. З іншої сторони, завдяки громадським ініціативам, до складу нової Чернігівської міської ради потрапить частина політиків, які були частиною системи що створила ТОТАЛЬНУ корупцію та кримінально – міліцейське управління в м. Чернігові.

9Заступник голови правління ЦПМ «Апельсин», координатор напрямку «Демократичні програми» Станіслав Тавлуй планує діяльність напрямку «Демократичні програми» на 2015 рік:

  1. Логістична та технічна підтримка громадських ініціатив в м. Чернігові та області які спрямовані на допомогу воякам Чернігівщини та вимушеним переселенцям зі Східної України.
  2. Відбір та навчання 50 кандидатів у депутати Чернігівської міської ради з числа громадських активістів, членів молодих/нових партій м. Чернігова.
  3. Просвіта та активізація виборців м. Чернігова напередодні проведення місцевих виборів 2015 року. Це один з ключових видів нашої діяльності!

Жодна з політичних партій не займається подібною діяльністю. Як правило, кожна політична сила звертається до виборця лозунгами, грає на його почуттях. Це банальна маніпуляція свідомістю неосвіченої людини.

Наше завдання запропонувати виборцям м. Чернігова познайомитися з реальними справами що вже зроблені потенційними кандидатами у депутати, обговорити (за участі фахівців) програми розвитку м. Чернігова з якими молоді (нові) кандидати у депутати йдуть на місцеві вибори 2015 року. Аби реалізувати ці плани, персоналом організації розроблено та подано на розгляд в міжнародні донорські агенції проект «Рівні можливості».05 January 2015.   Комментарии: Comments Off.    Размещено в Демократичні програми

Комментирование закрыто.

BannerFans.com

BannerFans.com

Благодійний внесок Ви можете перерахувати нам на:
ЦПМ "Апельсин"
Код: 26180123
р/р 26003188890
в АБ "Укргазбанк" в м. Києві
МФО 320478

Призначення платежу: “Безповоротна фінансова допомога на акцію “Врятуймо добру людину. Пилипенко Влад.”

BannerFans.com

ЦПМ “Апельсин”
Код: 26180123
р/р 26003188890
в АБ “Укргазбанк” в м. Києві
МФО 320478
Призначення платежу: “Безповоротна фінансова допомога на акцію “Врятуймо добру людину. Хоменко Тетяна.”

BannerFans.com

Благодійний внесок Ви можете перерахувати нам на:
МГО ЦПМ "Апельсин"
Код: 26180123
р/р 26003188890
в АБ "Укргазбанк" в м. Києві
МФО 320478

Призначення платежу: "Безповоротна фінансова допомога на акцію "Врятуймо добру людину. Яцко Катерина."

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер: